Oczytani już w publikacjach naukowych wyczytali to, że posilanie się rybami opóźnia menopauzę o te trzy lata, a dodanie do tej diety roślin strączkowych sprawia, że kobieta może być aktywną seksualnie jeszcze o blisko rok dłużej. Jednym słowem te składniki pokarmowe opóźniają łącznie menopauzę o te cztery lata. Wypada też pamiętać o tym, że tę dietę trzeba już stosować w okolicy trzydziestego roku życia lub zacząć jej stosowanie nawet nieco wcześniej, bo to rzecz jasna tylko dieta, a nie jakieś wyjątkowo skuteczne leki i dlatego tylko wieloletnie stosowanie się do kluczowych podpunktów tej diety daje zauważalne rezultaty.

Informacje o znaczeniu kluczowym

Natomiast kobiety, które to przestawiają się na ryby i rośliny strączkowe wtedy gdy poziom ich hormonów płciowych zaczyna spadać osiągają góra delikatne opóźnienie w nadejściu menopauzy. Stwierdzenia tego typu pojawiają się rzecz jasna na blogach powiązanych ze zdrowym posilaniem się, bo te blogi to często użyteczna wiedza, która to już nie raz sprawdziła się w praktyce i kobiety piszą do autorki danego blogu, po to by uzyskać dokładniejsze porady, a takie porady w formie opcji darmowej to okazja i to zwłaszcza dla tej, która bardzo chce opóźnić nadejście menopauzy i nie wydać na to fortuny.

Substancje konserwujące zawarte w pokarmie

Autorki blogów o sprawach kobiecych wyraźnie wspominają o tym, że najciekawsze efekty w tym opóźnianiu menopauzy dają rośliny strączkowe zaliczane do świeżych i pochodzące z upraw ekologicznych. Podobnie jest rzecz jasna z rybami, a dokładniej te ryby powinny być tłuste i pochodzić z jakiegoś naturalnego źródła. Jednym słowem nie powinny być one hodowane tak, by przyrastały jak najszybciej. Te drobne sprawy znaczą zaskakująco wiele, podobnie jak i odstawienie żywności przetworzonej w znacznym stopniu, bo ta właśnie żywność zawiera wiele konserwantów, czyli w sensie praktycznym może do jakiegoś stopnia cofnąć te zalety dawane przez rośliny strączkowe i ryby spożywane w zalecanej dawce, jeśli chodzi o typowy dzień. Tego typu porady nie płyną jedynie z ust autorek blogów o zdrowym posilaniu się, ale też i z ust naukowców, którzy wiedzą, że ogólnie substancje konserwujące są bezpieczne dla ludzi, ale też i nie są tymi w pełni zdrowymi, a dokładniej w wielu procentach przypadków konserwanty przyczyniają się do słabszego wchłaniania witamin i istotnych substancji odżywczych z pokarmów. Ten efekt nie jest wybitnie odczuwalnym, ale kobiety chcące znacząco przesunąć menopauzę w czasie powinny odstawić żywność przetworzoną lub znacząco ograniczyć jej spożywanie.

Alkohol i papierosy

Kobiety, które to pragną i to nawet bardzo opóźnić nadejście menopauzy powinny także postawić na odstawienie papierosów, bo nikotyna to rzecz jasna kwaśny związek, który sprawia, że nawet najlepsza dieta staje się tą niezbyt skuteczną. Podobnie jest także z alkoholem takim jak piwo, które bywa w sztuczny sposób zakwaszane. Problem tkwi rzecz jasna w tym, że odstawienie papierosów z dnia na dzień jest nawet bardzo trudne, bo ludzie się od nich uzależniają i co równie ważne te palące kobiety, które już kilka lat temu urodziły dwójkę lub nawet trójkę dzieci mogą nie widzieć sensu w tym odsunięciu menopauzy w czasie. Mowa tu o tym, że zmiana stylu życia i to wiele znacząca może nie być uzasadnioną dla pewnej części kobiet, bo tego typu zmiana jest rzecz jasna znaczną, a korzyści mogą się wydawać dla nich tymi mało istotnymi. Taki typ myślenia to rzecz jasna nic dziwnego, bo alkohol i papierosy nie łatwo się odstawia i co równie istotne potrzebna jest do tego ta bardzo silna motywacja.

Aktywność fizyczna

Bardzo wiele znaczy to przestawienie się na ryby i rośliny strączkowe pochodzące ze źródeł ekologicznych, ale kobieta, która chce opóźnić znacząco nadejście menopauzy musi też pomyśleć o jakiejś formie aktywności fizycznej, czyli o tym jeżdżeniu rowerem lub bieganiu. Nawet chodzenie na dłuższe spacery będzie mile widziane, bo to dbanie o formę i dodatkowo zrzucanie tych nadmiernych kilogramów. W praktyce nazywa się to dbaniem o serce, czyli właśnie tak też opóźnia się nadejście menopauzy sprawiając, że dieta staje się bardziej skuteczną.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.