Jeśli jesteś jedną z wielu kobiet doświadczających menopauzy, prawdopodobnie szukasz ulgi w objawach. I chociaż dostępnych jest wiele metod leczenia, możesz spróbować glutationu. Wykazano, że ta naturalna substancja łagodzi objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, nocne poty i depresja wywołana wahaniami nastroju.

Co to jest glutation?

Menopauza to naturalna część życia, która pojawia się, gdy jajniki przestają wytwarzać hormony. Powoduje to, że wyściółka macicy staje się cienka i nie nadaje się już do ciąży, co może skutkować nieregularnymi miesiączkami lub całkowitym zaprzestaniem miesiączki. Wahania poziomu estrogenów wywołują również dwie główne zmiany w ciele kobiety: zaczyna tworzyć złogi wapnia na kościach i traci z nich tkankę mineralną, co prowadzi do osteoporozy; a jej skóra staje się cieńsza i bardziej delikatna, co może skutkować rozstępami lub łamliwymi paznokciami.

Glutation to naturalnie występująca cząsteczka, która działa w organizmie jako przeciwutleniacz. Odpowiada za usuwanie szkodliwych wolnych rodników z organizmu i utrzymywanie zdrowych komórek. Wraz z wiekiem twoje ciało wytwarza mniej glutationu i ostatecznie przestaje go całkowicie wytwarzać, gdy zaczyna się menopauza. Oznacza to, że objawy, takie jak uderzenia gorąca i nocne poty, są spowodowane przez obciążenia oksydacyjne, które nie są naprawiane przez glutation.

Suplementy glutationowe i objawy menopauzy

Na szczęście istnieje sposób na przywrócenie naturalnego zaopatrzenia organizmu w ten niezbędny przeciwutleniacz: zażywaj suplementy z glutationem. Są wykonane z L-cysteiny, która jest niezbędnym aminokwasem do produkcji glutationu w organizmie. Przyjmując te suplementy, możesz zwiększyć ilość glutationu w swoim systemie i zmniejszyć stres oksydacyjny komórek. Pomoże to złagodzić wiele objawów menopauzy, w tym uderzenia gorąca i nocne poty.

Badanie z 2010 roku opublikowane w czasopiśmie Maturitas wykazało, że złożony suplement zawierający cysteinę, witaminę B6, kwas foliowy, magnez i cynk skutecznie zmniejszał nasilenie uderzeń gorąca średnio o 51%. Inne badanie wykazało, że przyjmowanie suplementów glutationu może zmniejszyć liczbę uderzeń gorąca, których codziennie doświadczają kobiety nawet o 70% w ciągu jednego roku.

Glutation odgrywa również rolę w regulowaniu nastrojów. Badanie z 2005 roku opublikowane w czasopiśmie Psychopharmacology wykazało, że kobiety, które przyjmowały suplementy glutationu, zgłaszały mniej depresji i lęków niż te, które przyjmowały placebo. Dzieje się tak, ponieważ przeciwutleniacz pomaga naprawić uszkodzenia komórek mózgowych wyrządzone przez wolne rodniki, co może zmniejszyć objawy choroby psychicznej. I chociaż nie ma jeszcze jednoznacznych dowodów, niektóre badania wykazały, że przyjmowanie glutationu może zmniejszyć zmęczenie i poprawić jakość snu.

Jak przyjmować suplementy glutationowe?

Istnieje wiele różnych marek glutationu dostępnych do kupienia bez recepty, ale ważne jest, aby wybrać taki, który jest zrobiony z L-cysteiny i nic więcej. Pomoże to upewnić się, że twoje ciało może faktycznie korzystać z suplementu. I chociaż większość ludzi przyjmuje suplementy doustne, dostępne są również kremy i balsamy do stosowania miejscowego, które mogą dostarczyć glutation bezpośrednio do dotkniętych obszarów ciała. Poprawka jest jedną z opcji-; dostarcza dawkę suplementu przez skórę co 12 godzin przez sześć dni, a następnie raz dziennie przez kolejne 20 dni.

Upewnij się, że Twoja dieta zawiera również wystarczającą ilość witamin i minerałów. Wapń, magnez i cynk są ważne dla utrzymania zdrowego poziomu hormonów, więc staraj się włączać te produkty do swoich codziennych posiłków: produkty mleczne, rośliny strączkowe, orzechy, nasiona i produkty pełnoziarniste. Możesz również przyjmować suplementy, aby zapewnić sobie wystarczającą ilość tych składników odżywczych.

Podczas gdy wiele kobiet woli przyjmować suplementy glutationowe w formie tabletek, dostępne są również kapsułki, które można połknąć w całości. Upewnij się, że kapsułki nie są zepsute lub uszkodzone przed ich zażyciem i nie żuj ich, ponieważ zawierają olejki, które mogą powodować problemy trawienne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

dlaczego żelazo powoduje zaparcia

temat wybrany: dlaczego żelazo powoduje zaparcia Żelazo jest jednym z ważniejszych pierwiastków dla organizmu człowieka. Jego niedobór może prowadzić do anemii, czyli niedokrwistości. Jednak zbyt

1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.