Wszyscy wiemy, że woda jest niezbędna do życia. Ale czy wiesz, że może być równie szkodliwa? Zgadza się, zbyt duża ilość wody może być szkodliwa dla naszego zdrowia. Jak więc możemy sobie zaszkodzić, pijąc wodę? W rzeczywistości jest to całkiem proste. Kiedy wypijemy za dużo wody, nasz organizm nie jest w stanie jej całej przetworzyć i możemy skończyć z upojeniem wodnym. Może to prowadzić do wielu problemów, w tym bólów głowy, nudności, wymiotów, a nawet drgawek. W skrajnych przypadkach może to być nawet śmiertelne, dlatego ważne jest, abyśmy wiedzieli, jak temu zapobiec.

Jak nie dopuścić do przepicia się wodą?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to po prostu sprawdzić swoje nawyki. Jeśli pijesz dużo wody i nie czujesz bólu głowy lub nudności, wszystko jest w porządku. Ale jeśli czujesz którąkolwiek z tych rzeczy, to czas na małą samoocenę. Powinieneś przyjrzeć się swojemu zachowaniu i upewnić się, że nie pijesz za dużo wody.

Teraz, jeśli pijesz za dużo wody i zaczynasz odczuwać którykolwiek z tych objawów, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zadzwonić do lekarza. Nie powinieneś po prostu siedzieć i czekać, aż sytuacja się pogorszy, więc śmiało zadzwoń natychmiast. Drugą rzeczą, którą możesz zrobić, to przestać pić tyle wody. Jeśli masz ból głowy lub nudności, możesz użyć Tylenolu lub ibuprofenu, aby je złagodzić. Lub, jeśli czujesz się naprawdę chory, zrób sobie przerwę od picia wody i połóż się na chwilę.

Osoby, u których doszło do zatrucia wodą.

Teraz gdy wiemy, jak zapobiegać zatruciu wodą i szkodliwym skutkom zbyt dużej ilości wody, sprawdźmy kilka rzeczywistych przykładów ludzi, którzy pili zbyt dużo wody.

W 2007 roku kobieta z Chin została przyjęta do szpitala po wypiciu ośmiu litrów wody podczas godzinnej sesji jogi. Miała silne bóle głowy, nudności i wymioty. Dostała leki i płyny, a po dwóch dniach w szpitalu poczuła się znacznie lepiej.

W 2009 roku kobieta w Hongkongu zmarła z powodu zatrucia wodą po wypiciu ośmiu litrów wody podczas trzygodzinnej sesji jogi. Nie jadła od dwóch dni przed śmiercią, więc nie jest jasne, jak bardzo wpłynęło to na jej zdrowie.

W 2011 roku inna kobieta w Chinach zmarła po wypiciu 10 litrów wody podczas godzinnych zajęć gimnastycznych. Nauczycielka kazała jej pić jak najwięcej wody, aby schudnąć. Ta kobieta miała zaledwie 32 lata, kiedy zmarła, więc oczywiste jest, że zatrucie wodą może być bardzo niebezpieczne.

I wreszcie, kobieta w Stanach Zjednoczonych o imieniu Katie Hogan zmarła po wypiciu dwóch galonów wody w niecałą godzinę. Brała udział w konkursie, w którym uczestnicy mogli wygrać pieniądze, jeśli wypili duże ilości wody. Jednak Katie nie wygrała i zemdlała, zanim zdążyła wypić ostatnią szklankę wody. Została zabrana do szpitala i leczona z powodu zatrucia wodą, ale wkrótce potem zmarła.

To tylko kilka przykładów osób, które cierpiały z powodu zatrucia wodą. Jeśli pijesz za dużo wody, ważne jest, aby sprawdzić się i spróbować przestać pić tak dużo. Ważne jest również, aby wiedzieć, kiedy twoje ciało ma już dość i nie jest w stanie przetworzyć więcej płynów.

Podsumowując, ważne jest, aby codziennie pić wystarczającą ilość wody (około ośmiu szklanek), ale nie chcesz przesadzać, ponieważ może to być szkodliwe. Ważne jest również, aby sprawdzić, czy odczuwasz którykolwiek z tych objawów. Jeśli je czujesz i utrzymują się dłużej niż kilka dni, czas zadzwonić do lekarza. I na koniec pamiętaj, że picie zbyt dużej ilości wody może być śmiertelne, więc nie przesadź.

W jakim pojemniku najlepiej podać dziecku wodę?

W Internecie toczy się wiele dyskusji na temat tego, jak podawać dziecku wodę. Niektórzy rodzice polegają na kubkach niekapkach, podczas gdy inni wolą kubki otwarte. Jaka jest więc najlepsza opcja?

Odpowiedź brzmi: to zależy! Wszystko sprowadza się do poziomu komfortu Twojego dziecka i wcześniejszych doświadczeń związanych z piciem z określonego rodzaju kubka. Jeśli Twoje dziecko używało w przeszłości kubka niekapka, otwarty kubek może być dla niego wygodniejszy, ponieważ jest już przyzwyczajony do trzymania czegoś podczas picia. Z drugiej strony, jeśli Twoje dziecko miało problem z trzymaniem otwartego kubka lub piciem ze słomki w normalnym kubku, to najlepszym rozwiązaniem może być dla niego kubek niekapek.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.