Jeśli jesteś jedną z wielu osób cierpiących na bezsenność, być może zastanawiasz się, jak sobie z nią radzić w chorobach tarczycy. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić objawy i lepiej spać w nocy.

Bezsenność jest powszechnym zaburzeniem, które może dotknąć każdego w dowolnym momencie. Definiuje się ją jako trudności z zasypianiem lub snem i dotyka około 30-40% populacji przynajmniej raz w roku. Niektóre osoby z chorobami tarczycy mają podwyższony poziom tyroksyny, co powoduje bezsenność poprzez zwiększenie aktywności mózgu, gdy nie śpisz. Może to jeszcze bardziej utrudnić zasypianie, gdy Twoje ciało najbardziej potrzebuje odpoczynku. Możesz również zauważyć, że budzisz się kilka razy w ciągu nocy i masz trudności z ponownym zaśnięciem.

Istnieje wiele różnych przyczyn bezsenności, ale jedną z nich może być niedoczynność lub nadczynność tarczycy. Jeśli masz nadczynność tarczycy, znaną również jako nadczynność tarczycy, możesz czuć, że nie możesz przestać myśleć. A jeśli masz niedoczynność tarczycy, znaną również jako niedoczynność tarczycy, często twój umysł ściga się w nocy i utrudnia zasypianie.

Bezsenność może powodować różne objawy. Możesz czuć się zmęczony w ciągu dnia, mieć problemy z koncentracją lub koncentracją, odczuwać bóle głowy i cierpieć na depresję. Skupienie się na spokojnym śnie może być również zakłócone przez inne czynniki. Stresory, takie jak choroba, problemy emocjonalne i ból fizyczny, są częstymi przyczynami bezsenności.

Istnieją również pewne wybory dotyczące stylu życia, które mogą utrudniać odpoczynek. Niektóre leki, w tym tabletki antykoncepcyjne, kofeina, alkohol i nikotyna, powodują bezsenność. A jeśli zbliża się stresująca sytuacja, może być trudno Ci się zrelaksować i zasnąć w nocy.

Nie powinieneś również próbować samodzielnie radzić sobie z bezsennością za pomocą dostępnych bez recepty środków nasennych lub innych środków. Produkty te nie zawsze poprawiają samopoczucie i z czasem mogą stać się uzależniające. Jeśli masz problemy ze snem, porozmawiaj z lekarzem o najlepszym sposobie radzenia sobie z objawami. Ważne jest, aby nauczyć się radzić sobie z bezsennością, aby nie przeszkadzała w codziennym życiu.

Istnieje wiele różnych metod leczenia bezsenności, ale większość z nich skupia się na poprawie jakości snu, a nie jego ilości. Możesz poprawić jakość snu, robiąc kilka rzeczy:

– Ustal regularny harmonogram snu i trzymaj się go tak często, jak to możliwe.

– Stwórz uspokajające i wygodne środowisko snu.

– Unikaj kofeiny i alkoholu przed snem.

– Unikaj ekranów i jasnych świateł wieczorem.

– Wstawaj i poruszaj się w ciągu dnia.

– Przećwicz kilka technik relaksacyjnych przed snem.

Ważne jest również, aby każdego dnia starać się ćwiczyć wystarczająco dużo. Ćwiczenia pomagają zrelaksować umysł i ciało, co jest niezbędne do dobrego snu w nocy. Jeśli nie masz czasu na ćwiczenia w ciągu dnia, Twój lekarz może zalecić Ci rozpoczęcie programu ćwiczeń w nocy. Możesz na przykład biegać na bieżni lub wykonywać ćwiczenia siłowe na siłowni.

Oprócz poprawy nawyków związanych ze snem i większej aktywności fizycznej istnieje kilka innych sposobów radzenia sobie z bezsennością spowodowaną chorobą tarczycy. Jeśli masz problemy ze snem z powodu niepokoju lub stresorów, spróbuj medytacji. Ta praktyka pomoże oczyścić umysł, aby łatwiej zasnąć w nocy. Niektórzy ludzie uważają, że słuchanie kojącej muzyki przed pójściem spać może pomóc im zrelaksować umysł i ciało. A jeśli masz problemy ze snem z powodu bólu, spróbuj na godzinę przed snem zażyć leki przeciwbólowe, takie jak aspiryna lub ibuprofen.

Jeśli masz problemy ze snem z powodu niedoczynności lub nadczynności tarczycy, możesz dostosować harmonogram przyjmowania leków. Na przykład, jeśli objawy bezsenności występują w nocy, możesz przestać przyjmować leki na tarczycę w ciągu tej godziny. Jeśli zażywasz pigułki powodujące bezsenność, takie jak tabletki antykoncepcyjne lub środki przeciwbólowe, spróbuj zmienić leki.

Ważne jest również, aby Twoja sypialnia była tak cicha i ciemna, jak to tylko możliwe. Należy usunąć z pokoju wszelkie niepotrzebne elementy rozpraszające uwagę, aby móc skupić się na zasypianiu. I upewnij się, że Twoja temperatura jest ustawiona na komfortowym poziomie do spania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

dlaczego żelazo powoduje zaparcia

temat wybrany: dlaczego żelazo powoduje zaparcia Żelazo jest jednym z ważniejszych pierwiastków dla organizmu człowieka. Jego niedobór może prowadzić do anemii, czyli niedokrwistości. Jednak zbyt

zinnat

temat wybrany: zinnat Zinnat – antybiotyk na problemy z układem oddechowym Zinnat to lek, który jest stosowany w leczeniu różnych schorzeń, a w szczególności problemów

1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.